Değerli Amatör Denizciler – ADF | Amatör Denizcilik Federasyonu

Değerli Amatör Denizciler

ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI tarafından hazırlanan,

“YURT DIŞINDA BULUNAN VEYA YABANCI BAYRAK ÇEKEN TEKNELERİN TÜRK BAYRAĞINA GEÇİŞİNE İLİŞKİN TEBLİĞ” 

(TEBLİĞ NO: 2017/3) 03 MART 2017 Cuma Günü 29996 Sayılı Resmi Gazetede yayınlandı. 

Başta sayın Bakanımız olmak üzere emeği geçen bütün yetkililere teşekkür ederiz.

Yabancı bayraklı tekne sahibi olan vatandaşlarımızın bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirip bayrağımızı denizlerde dalgalandıracağına inanıyoruz.

Tebliğe ulaşmak için tıklayınız ..

  • adf diyor ki:

   Sayın İrem HOŞGÖR
   Bağlama Kütüğü Uygulama Yönetmeliğine göre boyu en az 2,5 metre yada daha uzun olan deniz araçlarının liman başkanlıklarına kayıtlarının yapılması gerekmektedir,sizin bir liman başkanlığının gemi sicil bölümüyle görüşmenizi öneririz.Ayrıca Özel Teknelerin Donatımı,Kaydı ve Belgelendirilmesi ile Özel Tekneleri Kullanacak Kişilerin Yeterlikleri Hakkında Yönetmeliğin Özel teknelerin donatımı ve seyri konusunu açıklayan 7.Maddesinin 5.Fıkrasına göre,Motoru on beygir gücünden az özel tekneleri,sadece kürekle yürütülen motorsuz tekneleri,kanolar/kayaklar ile 6.Maddenin beşinci fıkrası (a) ve (b) bendinde sayılan tekneleri kullananlarda ADB aranmaz diyor.
   Saygılarımızla.
   ADF

  • adf diyor ki:

   Sayın Ahmet DEVECİ
   Eksik belgeniz olması durumunda hiç bir liman başkanlığına kayıt yaptırmanız mümkün değildir.Bir liman başkanlığının gemi sicil bölümü ile görüşmenizi öneririz.
   Saygılarımızla.
   ADF

  • adf diyor ki:

   29 Ağustos 2013 tarihinden bu yana,ADB ve KMT sınavları Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı,Eğitim ve Belgelendirme Dairesi Başkanlığı tarafından yapılmaktadır. ADB sınavı başvurusundan önce ades.udhb.gov.tr adresinden ücretsiz uzaktan eğitim almanız gerekmektedir.Her iki sınav içinde,yararlanmanız için,Amatör Denizci Elkitabımız ve Kısa Mesafe Telsiz Elkitabımız hizmetinize sunulmuştur.
   Saygılarımızla.
   ADF

Bir cevap yazın