2022 ADF Faaliyet Raporu – ADF | Amatör Denizcilik Federasyonu

2022 ADF Faaliyet Raporu

AMATÖR DENİZCİLİK FEDERASYONU YÖNETİM KURULU

31.03.2019-26.03.2022 DÖNEMİNİ KAPSAYAN FAALİYET RAPORU

Değerli Üyelerimiz, Sayın Temsilci Üyeler, Federasyonumuzun 2022 Olağan Genel Kurulu Toplantısı‛na hoş geldiniz. 31 Mart 2019 tarihinden bugüne kadar yaptığımız çalışmalara ait faaliyet raporumuzu bilgilerinize sunuyoruz.

30 Mart 2019 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul sonucunda sizlerin verdiği yetki ile tüzüğümüzün amaçlarını gerçekleştirmeye çalıştık. Göreve getirdiğiniz Yönetim Kurulu yaptığı görev dağılımı sonucu, Başkanlığa Mehmet Serhat BELLİ‛yi, Başkan Yardım-cılığı‛na Mustafa Seyhan EVLİOĞLU‛nu, Genel Sekreterliğe Mustafa TUYAN‛ı, Sayman-lığa Behzat Kumbasar´ı Üyeliğe Metin Akman´ı getirerek çalışmalarına başlamıştır.

Aynı Genel Kurulda; Denetleme Kurulu Üyeliklerine Bülent Sırrı SUDA, Güven BOZDAĞ, Derya Özdemir seçilmişlerdir.

‛Meteorolojik Eğitim‛‛, ‘‛İlk Yardım‛‛ ve ‘‛Denizde canlı kalma‛‛ eğitimlerini  düzenleme programları yaptık. 2019 yılında dünyada ve ülkemizde etkili olan covid-19 ve yasaklar ile geçen pandeni döneminde sadece iki eğitim yapabildik. Programlanmış eğitimlere bu sene devam edeceğiz.

İlki 6 Nisan 2019 tarihinde Yüksek Meteoroloji Mühendisi Sayın Gökhan Abur tarafından Bodrum Deniz Ticaret Odası Toplantı Salonunda Bodrum Ticaret Odası , Era Yelken Kulübü ve Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulüplerinin katılımı ile gerçekleşmiş olup 65 kişi katılmıştır.

15 Haziran 2019 tarihinde Samsun Yelken Kulübü Tesislerinde Emekli Amiral Nazım Çubukçu´nun katılımıyla düzenlenmiş olup 82 kişi katılmıştır.

Her iki seminerin sonunda da seminere katılım belgesi düzenlenerek katılımcılara teslim edilmiştir.

03 Temmuz 2019 tarihinde Kuzey Deniz Saha Komutanlığına nezaket ziyaretinde bulunulmuş Kuzey Deniz Komutanımız Tüm Amiral Tayyar Ertem ile denizciliğin ve yelkenciliğin sorunları hakkında bilgi alış verişinde bulunulmuştur.

24 Temmuz 2019 tarihinde Gençlik Ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Muharrem Kasapooğlu´ na Başkanımız Mehmet Serhat Belli tarafından nezaket ziyaretinde bulunulmuş amatör denizcil-erin ve yelkenciliğin sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulunulmuştur.

2019 Temmuz ayında Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal tarafından düzenlenen Deniz Kuvvetleri kupası tören ve kokteyline federasyonumuza temsilen Mehmet Serhat Belli katılmışlardır.

Kitaplarımızda değişen, eklenen kural ve yönetmelikler ile ilgili değişiklikler yapılmış.

2021 yılında kitaplarımıza Fernhurst Books’tan telif hakkı satın alınan Yelkencinin Cep Kitabı adlı kitabı 3000 adet bastırılarak deniz severlere sunulmuştur. İlginin çok olduğu kitabın 2. Baskısı da yakında basılacaktır.

Daha önceki yıllarda basılan Yelkenli Yatçılığa Başlarken kitabının artık basılmadığı RYA tarafından bildirilmiştir. Onun yerine geliştirilerek revize edilmiş yeni kitap olan Yelkenli ve Motorlu Yatçılık kitabı telif hakkı RYA dan satın alınarak 3000 adet bastırılmıştır.

Bunun yanında satışı devam etmekte olan;

Amatör Denizci Elkitabı 25. Baskısı 5000 adet,

Kısa Mesafe Telsiz Elkitabı 9. Baskısı 2000 adet,

Tekne Bakımı Elkitabı 2. Baskısı 3000 adet,

Tekne Mekaniği El Kitabı 2. Baskısı 1500 adet  bastırılmıştır.

Bildiği gibi 2019 yılında dünyada ve ülkemizde etkili olan covid-19 salgını nedeni ile zor günler geçiren ve çoğu malzemenin temin edilemediği günlerde yelken kulüplerine federasyonumuz tarafından sterilizasyon malzemeleri ve ateş ölçer yardımında bulunul-muştur.

Güncellenen web sayfamız ile sosyal medya reklamlarına daha fazla ağırlık verilerek ürünlerimizin daha fazla deniz severler ile buluşması sağlanmıştır.

2019 yılında üye kulüplerimize ziyaretler yapılmış kitaplarımızdan hediye verilmiştir

Merkez ofisimizde sürekli olarak amatör denizcilerin her türlü konuda ki mail ve telefonlarla yapmış oldukları soru ve başvurulara cevap verilmiştir. Amatör denizcilerimizin birçok sorununun çözümü için resmi makamlarla iletişime geçilmiş ve sorunların çözümü ile ilgili görüşmelerimiz devam etmektedir.

Olağan Genel Kurulumuzun verimli bir şekilde geçmesi ve sonuçlanmasını diler,

Saygılarımızı sunarız.

ADF Yönetim Kurulu

10.03.2022

Bir cevap yazın