Üç Amatör Denizcimiz 38 Gündür Kayıp – ADF | Amatör Denizcilik Federasyonu

Üç Amatör Denizcimiz 38 Gündür Kayıp

Lütfi Erman Atamer, İbrahim Iğnak, Selim Ekmekçioğlu bu üç amatör denizci,13 metrelik yelkenli tekneleri ile yaptıkları dünya turu sırasında, pandemi nedeniyle Mısır’a giriş yapamayınca Kızıldeniz’de fırtınaya yakalandıklarında yakıtları da bitince resmi yetkililerin bilgisi dahilinde Eritre Masavva Limanına sığınıyorlar ancak gelen iki asker tarafından sebepsiz rehin alınarak başka bir adaya götürülüyor ve telefonlarına el koyularak haberleşme yapmaları engelleniyor…

Aileleri devletimizi bilgilendirip yardım istemiş ancak 38 gündür haber alınamıyor…

Devletimizden denizcilerimize sahip çıkmasını, olaya en üst düzeyde müdahale ederek diplomatik tepki koymasını 3 masum amatör denizcimizi en kısa zamanda kurtarmasını amatör denizcilik camiası adına talep ediyoruz.

  1. Gökhan Mutlu diyor ki:

    Geçmiş olsun, büyük şanssızlık yaşamışlar. Umarım en kısa sürede sorun çözülür. Covid-19 ve/veya vize kaynaklı çapariz olduğunu umuyorum. Eritre’nin bağımsızlığını ilk tanıyan ülkelerden biri olan Türkiye’nin vatandaşlarına kolaylık gösterilmesini isterim. “http://www.mfa.gov.tr/eritre-kunyesi.tr.mfa” sayfasından ülke bilgilerine ulaşılabilir.

Bir cevap yazın