Şişme botlardan küçük-büyük motorlu teknelere/yatlara – ADF | Amatör Denizcilik Federasyonu

Şişme botlardan küçük-büyük motorlu teknelere/yatlara

Amatör Denizcilik Federasyonu’nun 11’inci yayını Sürat Teknesini Daha İyi Kullanmak İçin 50 Öneri adlı kitap, kitapçılardaki yerini aldı. Çok sayıda motorlu teknenin varlığına rağmen, ne yazık ki bu konuda yayımlanmış herhangi bir kitabın bulunmayışından kaynaklanan boşluk, bu yeni kitapla dolduruluyor. Yazar Dag Pike, onyıllar boyunca edindiği engin deneyimi damıtarak, bu küçük ama değerli kitapta yükte hafif, pahada ağır bir bilgi hazinesine dönüştürüyor.

ARKA KAPAK YAZISI:

Ülkemizde ortalama her dört tekneden üçü motorlu tekne olmasına rağmen, elinizdeki kitap,sürat teknesi kullanmanın esaslarını anlatan Türkçedeki ilk kitaptır. Sürat Teknesini Daha İyi Kullanmak İçin 50 Öneri, şişme botlardan, küçük ya da büyük motorlu teknelere değin her türlü sürat teknesinin kullanımıyla ilgili faydalı ipuçları, pratik yollar ve kolay yöntemlerle birlikte uzmanların kimi sırlarını da bulabileceğiniz önemli bir başvuru kitabı.

Dünyanın önde gelen denizcilerinden biri olan yazar Dag Pike, 50 yılı aşkın süre boyunca, her türlü sürat teknesi ve can filikasından gemiye, kullandığı teknelerden elde ettiği deneyimin yanında pek çok kitabın ve sayısız makalenin yazarıdır.

Kitapta, yalnızca deneyimle elde edilebilecek teknikleri, seyrinizi, şartlar ne olursa olsun daha güvenli, daha kolay ve daha iyi hale getirmenin yolları anlatılmakta. Gövde biçimleri, karina basamakları, yalpalıklar/çeneler, flaplar/hız kesiciler, pervaneler, gaz ve vites kolları, güç trimi, flapların ayarlanması, kayarak seyir, dalgalarla baş etmek gibi konuları içeren 50 ayrı öneriden edineceğiniz bilgiler, artık sürat teknelerinin sualtı bölümlerine de merakla bakmanıza neden olacak; ya da gaz kesmek yerine daha da arttırmanın bazen neden daha iyi bir çözüm olabileceğini öğrenebileceksiniz.

Sürat Teknesini Daha İyi Kullanmak İçin 50 Öneri, süratli bir tekneyi kullanmanın esaslarını, fotoğraf ve çizimlerle anlatan, denizciliğinizi geliştirecek önemli bir ilk kitap.

KİTAP HAKKINDA

AMATÖR DENİZCİLİK FEDERASYONU Yayın No: 11

KİTAP ADI: SÜRAT TEKNESİNİ DAHA İYİ KULLANMAK İÇİN 50 ÖNERİ

ORİJİNAL ADI: 50 Ways to Improve Your Powerboat Driving /Adlard Coles Nautical

YAZAR: Dag Pike

ÇEVİREN: Tayfun Timoçin

REDAKSİYON: Sezar Atmaca

YAYINCI: Amatör Denizcilik Federasyonu /ADF

EDİTÖR. Sezar Atmaca

TÜRÜ: Denizcilik / Eğitim

SAYFA: 96 SAYFA – 95 ÇİZİM + RESİM (renkli)

EBAD: 13.8-21.6 cm.

ISBN: 978-975-98426-7-3

SATIŞ FİYATI: 20 TL.

YELKENLİ YATÇILIĞA BAŞLARKEN” KASIM’DA KİTAPÇILARDA

Öte yandan, ADF’nin 12. yayını olan “Yelkenli Yatçılığa Başlarken /Yetkin Denizcilik Yolunda İlk Adımlar” adlı kitap da Kasım ayında piyasada olacak. Penny Haire ile Sarah Hopkinson’un yazdığı kitap dilimize Sezar Atmaca ve Elvan Şener Koralp tarafından çevrildi.

Bir cevap yazın