Amatör Denizciler için Meteoroloji ve Denizde Hava Tahmini Eğitim Semineri – ADF | Amatör Denizcilik Federasyonu

Amatör Denizciler için Meteoroloji ve Denizde Hava Tahmini Eğitim Semineri

İkinci Seminerimiz 15 HAZİRAN 2019 tarihinde saat 09:30-18:00 arası Oşinografi Yüksek Mühendisi (E) Amiral Nazım ÇUBUKÇU tarafından Samsun Yelken Kulübünde verilecektir.

Samsun Yelek Kulübü Telefonu: 0 362 445 15 15

(E) TUĞAMİRAL NAZIM ÇUBUKÇU’NUN BİYOGRAFİSİ

1951 Yılında Gölcük’te doğan Nazım ÇUBUKÇU, Deniz Lisesi ve 4 yıllık Deniz Harp Okulu eğitimlerinin sonunda 1972 yılında Donanmaya katılarak 3 sene muhrip Savaş Harekat Subaylığı görevini yürütmüştür. Daha sonra katıldığı Boğaziçi Üniversitesindeki Yüksek Lisans İngilizce hazırlık eğitimini tamamlamış, Amerika Birleşik Devletleri Monterey/California’di “Naval Postgraduate School” da Oşinografi dalında yüksek lisans eğitimini bitirmiş, yurda dönüşte 1978-1981 yılları arasında Deniz Harp Okuluna öğretim üyesi olarak atanmıştır.

 

1981-83 yılları arasındaki Deniz Harp Akademisi eğitimi sonunda kurmay olan Çubukçu daha sonraki yıllarda deniz görevi olarak; muhrip Harekat subaylığı, II.Komutanlığı ve mevcut her iki okul gemisinin de Komutanlıklarını ve Eğitim Filotillasının Kurucu komodorluğunu yapmıştır.
Amiral Çubukçu’nun karargah görevleri ise; Harp Filosu Harekat Şube Müdürlüğü, Donanma Komutanlığı Plan Kısım Amirliği, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Şube Müdürlüğü, Napoli NATO Karargahında Comstrikeforsouth Harekat Şube Müdürlüğü, Deniz Harp Okulu Kur. Bşk.lığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kuvvet Plan Daire Bşk.lığı ve son görevi olan Seyir Hidrografi ve Oşinografi Dairesi Başkanlığıdır.
2006 yılında emekli olduktan sonra 7 sene Piri Reis Üniversitesinde Meteoroloji ve oşinografi derslerini sözleşmeli öğretim üyesi olarak veren Çubukçu ayni zamanda İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve işletmeciliği Enstitüsünde yüksek lisans öğretim üyeliği de yapmıştır. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler” Bölümündeki doktora çalışmalarını tamamlamak üzere olan Çubukçu aynı zamanda Uzak yol Kaptanıdır

Bir cevap yazın