14.03.2019 Haber Türk Televizyonu Bodrum ‘’Türk Denizciliğine Bakış’’ Programı – ADF | Amatör Denizcilik Federasyonu

14.03.2019 Haber Türk Televizyonu Bodrum ‘’Türk Denizciliğine Bakış’’ Programı

Değerli Amatör Denizciler,

14 Mart 2019 Tarihinde Haber Türk Televizyonunun Bodrum’dan canlı olarak sunduğu ‘’Türk Denizciliğine Bakış’’ adlı programı  ardından da panel düzenlenmiştir.

Bu yayın ve panele Başkanımız Serhat Belli Amatör Denizcilik Federasyonu temsilcisi olarak davet edilmiş ve katılmıştır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcımız Sn. Selim Dursun, İMEAK DTO Başkanı Tamer Kıran, Türk P&I Başkanı Ufuk Teker, Bodrum Deniz Ticaret Odası Başkanı Orhan Dinç, Deniz ve İç sular Genel Müdürü Ahmet Selçuk Sert, Deniz Ticareti Genel Müdürü Okay Kılıç, Tersaneler ve Kıyı yapıları Genel Müdürü Salim Özpak’ ın  katıldıkları programda deniz turizminden taşımacılığa, denizlerde güvenlikten su araçları sorumluluk sigortalarına, doğal kaynakların etkin ve verimli kullanılmasından korunmasına, Amatör denizcilerin bayrak ve Mavi kart sorununa kadar bir çok konu gündeme getirildi.

Federasyonumuz tarafından hazırlanmış olan Mavi kart ile ilgili raporu  başta Bakan Yardımcımız olmak üzere tüm ilgililere sunduk.

Bu raporun daha öncede Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza verildiğini ancak müspet bir ilerleme olmaması nedeni ile Ulaştırma Bakanlığımızın önderliğinde içinde STK ların da bulunduğu bir masada ilgili bakanlıkça sorunları tartışmamıza ve çözüme ulaşması konusunda ön ayak olunması talebinde bulunulmuştur.

Bir cevap yazın