TÜM AMATÖR DENİZCİLER DİKKAT!

Amatör denizcilerimiz, yıllardır çözülmeyen bir dizi sorunla karşı karşıya bırakılarak denizden uzaklaştırılmış. Herşeye rağmen direnenler, gümrük duvarları arkasındaki rekabet dışı ortamlarda şişirilen fiyatlar ve üstüne eklenen çok yüksek ÖTV-KDV gibi vergiler ile bunaltılmıştır.

Hangi gelir grubundan olursa olsun tekne sahibi olmak isteyenler, yabancı bayrağa geçerek sorunu çözmeye çalışmış, ancak bu yıl başlatılan yeni uygulamalar ile karşı karşıya kalmışlardır.

Seyir İzin Belgesi (Transitlog) almaya gidenler, müfettiş raporları gerekçe gösterilip tekne fiyatı üzerinden damga vergisi ödemeye zorlanmış, gümrüğün çeşitli birimlerinde yapılan toplantılarda, yurt dışı ikamet gösteremeyen, çıkış süresini kaçıranlar ile ilgili ağır yaptırımlar planlanmıştır.

Deniz Ticaret Odası, üyelerine yayımladığı bir yazıda "Konuyu araştırdıklarını, bakanlığın geçmiş yıllardan farklı bir uygulama yapmayacağını" duyursa da sahada durum çok karışık. Pek çok yerde Seyir İzin Belgesi işlemleri askıda. Yeni yeni haksız uygulamalar ise kapıda beklemekte.

İnsanlarımızı bayrağından uzaklaştıran mevzuata öteden beri karşı çıktık. Buna son verilmeli, doğuştan gelen Türk bayrağı kullanma hakkı teslim edilmelidir. Federasyonumuz bu konudaki çalışmalarına devam etmektedir.

Eğer siz de

DÜNYANIN NERESİNDEN ALINIRSA ALINSIN
KAÇ YAŞINDA OLURSA OLSUN
BENİM TEKNEM TÜRK TOPRAĞIDIR
TEKNEME TÜRK BAYRAĞI ÇEKMEK DOĞUŞTAN GELEN HAKKIMDIR
BU HAKKIMIN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALDIRILMALIDIR
BAYRAĞIMI İSTİYORUM

Diyorsanız, sitemizdeki "BAYRAĞIMI İSTİYORUM" anketine katılın.

 

e-Bülten Aboneliği

ADF e-Bülten'e (ücretsiz) abone olarak güncellemelerden anında haberdar olabilirsiniz.
Önceki bültenleri görüntülemek için tıklayınız.


ADF Twitter'de

adf_twitter

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün371
mod_vvisit_counterDün848
mod_vvisit_counterBu Hafta3311
mod_vvisit_counterGeçen Hafta7160
mod_vvisit_counterBu Ay17938
mod_vvisit_counterGeçen Ay30544
mod_vvisit_counterToplam4250763

Son Çıkan Kitaplardan

Tüm Kitaplar

son_kitap

adek n kapak

Amatör Denizci Elkitabı

Sezar Atmaca

ADF

satin_al