Macaristan’ın Balaton Gölü’nde gerçekleşen Laser 4.7 Gençler Dünya ve Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden sporculardan Anıl Çetin, U18 kategorisinde Dünya ve Avrupa Şampiyonu oldu. Bodrum Belediyesi Yelken Kulübü sporcusu olan Anıl Çetin, bu önemli başarısıyla hepimizi gururlandırdı.  Türkiye, U18(yaş grubu) kategorisinde 6–13 Temmuz 2013 tarihleri arasında “Macar Denizi” olarak da bilinen Balaton Gölü’nde gerçekleşen şampiyonaya, Selim Hekimoğlu, Nogay Dökmeci, Anıl Çetin, Berkay Abay, Can Obuter, Uğur Esen, M.Duran Dinç, Deniz Dağdelen, İrem Saner ve Ceren Saner’den oluşan ulusal takımla katılmıştı. Anıl Çetin’in erkeklerde hem Dünya, hem Avrupa şampiyonluğu unvanını aldığı müsabakalarda Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Selim Hekimoğlu Dünya 7’nciliği ve Avrupa 4’üncülüğü alırken, İstanbul Yelken Kulübü’nden Can Obuter Dünya Şampiyonası’nda 10. ve Avrupa Şampiyonası’nda da 7. oldu. Kızlarda ise ulusal takımımız adına en iyi dereceyi, Karşıyaka’dan Deniz Dağdelen Dünya 18’inciliği ve Avrupa 16’ncılığı alarak elde etti. Tüm sporcularımızı ve onları bu başarılı sonuçlara ulaştıran herkesi, denizsever topluluğumuz adına gönülden tebrik ederiz.

Balaton’daki mücadele, 14–21 Temmuz tarihleri arasında Laser Radial Bayan U21 ve Laser Standart U21 Dünya ve Avrupa Şampiyonası ile devam ediyor. Bu zorlu mücadelede Türkiye’yi, Radial’de Pınar Kaynar, Ecem Güzel ve Sandart’ta Mehmet Haliloğlu, Alp Rona Rodopman ve Altuğ Şenermen’den oluşan ulusal takım temsil ediyor.

 

e-Bülten Aboneliği

ADF e-Bülten'e (ücretsiz) abone olarak güncellemelerden anında haberdar olabilirsiniz.
Önceki bültenleri görüntülemek için tıklayınız.


ADF Twitter'de

adf_twitter

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1028
mod_vvisit_counterDün1146
mod_vvisit_counterBu Hafta5184
mod_vvisit_counterGeçen Hafta7033
mod_vvisit_counterBu Ay21495
mod_vvisit_counterGeçen Ay26325
mod_vvisit_counterToplam4223776

Son Çıkan Kitaplardan

Tüm Kitaplar

son_kitap

adek n kapak

Amatör Denizci Elkitabı

Sezar Atmaca

ADF

satin_al