Kuşadası Güvercin Ada Feneri’nden Kuşadası Batı Kardinali’ne çizilen hattın güneydoğusunda kalan deniz sahasında gemi ve deniz araçlarının hız sınırı 5 knot olarak belirlendi. Kuşadası Liman Başkanlığı’nda, Sahil Güvenlik yetkilileri ve Egeport kılavuz kaptanları ile 18 Mart’ta yapılan toplantıda aynı zamanda, “liman sınırları içerisinde plaj bölgelerinde ve kıyı otel, motel, tatil köyleri, site önlerinde, kıyıdan itibaren 200 metreye kadar belirlenen yüzme alanlarına gemiler ve deniz araçlardı giremez. 200 metre ile 300 metre arasındaki hız sınırı 10 knottur” kararı da alındı.

 

Resmi Gazete’nin 31 Ekim 2012 tarihli sayısında yayınlanarak yürürlüğe giren Limanlar Yönetmeliği’nin 21. Maddesi, liman başkanlıklarına hız sınırı belirleme yetkisi veriyor. İlgili madde şöyle: “Spor, gezi ve eğlence amaçlı tekneler, liman sahasındaki mendireklerle sınırlı alan içerisinde ve koylarda diğer gemilerin ve deniz araçlarının faaliyetine engel olmayacak biçimde ve zarar vermeyecek hızda seyretmek zorundadır. Liman başkanlığı gerekli gördüğü yer ve hallerde uygun hız sınırı belirler.

kuadas hz snr

 

e-Bülten Aboneliği

ADF e-Bülten'e (ücretsiz) abone olarak güncellemelerden anında haberdar olabilirsiniz.
Önceki bültenleri görüntülemek için tıklayınız.


ADF Twitter'de

adf_twitter

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1063
mod_vvisit_counterDün1146
mod_vvisit_counterBu Hafta5219
mod_vvisit_counterGeçen Hafta7033
mod_vvisit_counterBu Ay21530
mod_vvisit_counterGeçen Ay26325
mod_vvisit_counterToplam4223811

Son Çıkan Kitaplardan

Tüm Kitaplar

son_kitap

adek n kapak

Amatör Denizci Elkitabı

Sezar Atmaca

ADF

satin_al