TEKNE MEKANİĞİ ELKİTABI

Deniz kütüphanemizin eksiklerini tamamlamaya çalışan Amatör Denizcilik Federasyonu (ADF), Yayınları’nın 15. kitabı olan Tekne Mekaniği Elkitabı (Dave Gerr /çev. Doğan Çelen), alanında, dünyadaki en önemli kitaplardan biri, belki de birincisi. Kitap literatürde,  “teknelerdeki sistemleri kullanışlı ve doğru hale getirmek için yazılmış ilk rehber kitap” unvanını da taşıyor.

Tekne Mekaniği Elkitabı, yeni bir tekneye mekanik sistemleri tasarlayan, yerleştiren, mevcut bir tekneyi yenileyen veya kullanılmasını güvenli hale getirmekle görevli herkes (tekne sahipleri, tekne almayı düşleyenler, teknesini yapanlar veya tekne üreticileri, yat ve tekne tasarımcıları, deniz mekanisyenleri, yat sigorta şirketleri ve eksperleri…) için bulunmaz bir rehber.

Dave Gerr, kitapta, pervane, şaft/yakıt/egzoz/dümen/ havalandırma, iklimlendirme ve ısıtma/yangın söndürme/sintine ve su tesisatı/ tekne tuvaletleri/demir ve demirleme gibi belli başlı tüm sistemler için tasarım ve montaj açısından yol gösteriyor, standartlar konusunda ayağı yere basan yorumlar getiriyor. Örneğin pervane somunlarının %99’unun yanlış takıldığını söylüyor. Mevcut standartları sorguluyor, tartışıyor, açıklıyor ve formüle ediyor. Okuyucuyu, birçok ürün ve malzeme hakkında bilgilendiriyor, dikkat edilmezse bedeli pahalı ödenebilecek ayrıntılardan söz ediyor, sistematik ve kapsamlı yeni bilgiler, formüller sunuyor.

Tekne Mekaniği Elkitabı, içindeki 369 şekil, 80 tablo ve 74 formülle, tekne mekaniği alanında kapsam açısından neredeyse hiçbir şeyi açıkta ve cevapsız bırakmıyor. İşini ciddiye alan tüm denizcilerin, denize ve teknesine önem veren tekne sahiplerinin bir tane Tekne Mekaniği Elkitabı’na sahip olmaları gerektiğine inanıyoruz.

TEKNE MEKANİĞİ ELKİTABI

ISBN: 978-605-63508-1-8

YAZAR: DAVE GERR

ÇEVİREN: DOĞAN ÇELEN

EDİTÖR/REDAKSİYON/DÜZELTİ: SEZAR ATMACA

SAYFA: 448 SAYFA

EBAD: 22 x 28,5 cm. (büyük boy, kalın karton kapaklı)

FİYATI: 65 TL (Altmışbeş) TL

 

tekne mekanigi kapak

 

e-Bülten Aboneliği

ADF e-Bülten'e (ücretsiz) abone olarak güncellemelerden anında haberdar olabilirsiniz.
Önceki bültenleri görüntülemek için tıklayınız.


ADF Twitter'de

adf_twitter

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1118
mod_vvisit_counterDün1146
mod_vvisit_counterBu Hafta5274
mod_vvisit_counterGeçen Hafta7033
mod_vvisit_counterBu Ay21585
mod_vvisit_counterGeçen Ay26325
mod_vvisit_counterToplam4223866

Son Çıkan Kitaplardan

Tüm Kitaplar

son_kitap

adek n kapak

Amatör Denizci Elkitabı

Sezar Atmaca

ADF

satin_al