Optimist'ten Amerika Kupası'na Jim Saltonstall ile Yarışa Hazırlık,yelken sporunda her seviyede kendini geliştirmek isteyen yarışçılar ve koçlar için hazırlanmış önemli bir başvuru kaynağı. Bir yarışçının her yönden kendini geliştirmesini sağlayacak bilgiler içeren kitap, her sınıfta yarışan sporcular -dingi, sabit salmalı tekneler, katamaran, sörf- ve her seviyedeki koçlar için genel antrenman programları ve egzersizleri sunuyor.

Koçluk ve antrenman metodu tüm dünyada kabul ve saygı gören Jim Saltonstall’ın dünyada ilgiyle karşılanan bu kitabı, içerdiği görsel malzemeyle de (68 fotoğraf, 143 çizim, 13 tablo) konuların daha iyi anlaşılmasını sağlıyor.

Tavla değil de satranç oynar gibi yarışabilmenin inceliklerini öğrenmek,  örneğin,pusula kullanmanın,hangi seviyede olursa olsun yarışa katkılarını bilmek isteyen her yelkencinin sahip olması gereken bir kitap Optimist'ten Amerika Kupası'na Jim Saltonstall ileYarışa Hazırlık.

JİM SALTONSTALL, yelken yarışlarında İngiliz başarısının ardındaki en önemli kişidir. İngiltere, Jim Saltonstall’ın yarattığı gençlik geliştirme programı sayesinde son 30 yılda yelken sporunda dünyanın en önemli ülkelerinden biri haline geldi. Antrenman programını hazırladığı ve yönettiği sporcular,  Olimpiyat ve Dünya şampiyonalarında onlarca madalya kazandı.

Kitap, ADF Dükkân'dan ve kitapçılardan temin edilebilir.

 

YAZAR BİYOGRAFİSİ

Jim Saltonstall, 1947’de Bridlington / Yorkshire’da doğdu. Babası tekne mimarı olan Saltonstall yelkenle iç içe büyüdü. Royal Yorkshire Yat Kulübü bünyesinde çeşitli teknelerde yarıştı. 1962’de katıldığı Kraliyet donanmasında kısa sürede  yelken baş antrenörü, daha sonra İngiliz Yelken Federasyonu’nda Yelken Milli Takımı baş antrenörü oldu. Kendisi Olimpiyatlarda yarışamamasına rağmen Olimpiyat ve Dünya şampiyonalarına katılan düzinelerce sporcuya koçluk yaptı. Yarattığı gençlik geliştirme programı sayesinde İngiltere yelken sporunda dünyanın en önemli ülkelerinden biri haline geldi. Saltonstall’a ait programlardan geçen ve kişisel olarak antrenörlüğünü yaptığı sporcular Olimpiyat ve Dünya Şampiyonalarında onlarca madalya kazandı.

Yelken sporuna hizmetlerinden dolayı İngiliz Kraliyet Özel Ödülü (1996), Uluslararası Yelken Federasyonu /ISAF “ömür boyu başarı ödülü” (2007) gibi birçok ulusal ve uluslararası ödüle layık görülen Jim Saltonstall günümüzde, Optimistten IMX / Farr 40 gibi yatlara kadar her seviyede yarışan sporcularla serbest antrenör olarak çalışıyor.

 

yarisa hazirlik kapak miniAMATÖR DENİZCİLİK FEDERASYONU YAYIN NO:14

KİTAP ADI:YARIŞA HAZIRLIK

Optimist’ten Amerika Kupası’na Jim Saltonstall ile Yarışa Hazırlık

YAZAR: JIM SALTONSTALL

ÇEVİREN: ORKUN SOYER-ANETTE SOYER

EDİTÖR: SEZAR ATMACA

DÜZELTİ: KÜRŞAD TERZİ /HULKİ DEMİREL

YAYINCI: ADF (Amatör Denizcilik Federasyonu) Yayın No:14

TÜRÜ: DENİZCİLİK/EĞİTİM

SAYFA: 168 SAYFA – 68 FOTOĞRAF, 141 ÇİZİM, 13 TABLO

EBAD: 16–23,5 cm.

ISBN: 9786056350801

SATIŞ FİYATI: 25 TL

Son Güncelleme: Cumartesi, 12 Ocak 2013 15:31
 

e-Bülten Aboneliği

ADF e-Bülten'e (ücretsiz) abone olarak güncellemelerden anında haberdar olabilirsiniz.
Önceki bültenleri görüntülemek için tıklayınız.


ADF Twitter'de

adf_twitter

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1051
mod_vvisit_counterDün1146
mod_vvisit_counterBu Hafta5207
mod_vvisit_counterGeçen Hafta7033
mod_vvisit_counterBu Ay21518
mod_vvisit_counterGeçen Ay26325
mod_vvisit_counterToplam4223799

Son Çıkan Kitaplardan

Tüm Kitaplar

son_kitap

adek n kapak

Amatör Denizci Elkitabı

Sezar Atmaca

ADF

satin_al