Amatör Denizcilik Federasyonu'nun 13'üncü kitabı, yelken yarışçıları için çok yararlı olacak, denizcilik/eğitim türünde bir eser. Bir süre Türk milli takımı antrenörlüğü de yapmış olan Malte Philipp tarafından yazılan "Yelken Yarışçıları İçin Antrenman/Egzersizler ve Yarış Planlaması" adlı kitap, dilimize Hulki Demirel tarafından çevrildi. Düzeltisi Kürşad Terzi tarafından yapılan kitabın Editörü Sezar Atmaca. İçinde, detaylı bilgiler veren 73 çizim ve 15 fotoğraf bulunan kitap, 160 sayfa. 
Kitap, tüm seçkin kitapçılardan ve ADF DÜKKÂN'dan temin edilebilir.
 

KİTAP HAKKINDA
Bugün yarış parkurlarında başarılı olmak için sadece kabiliyetin yeterli olmadığı artık herkesin bildiği bir gerçek. Sadece ince eleyip sık dokuyarak planlanmış antrenmanlar performansı artırıp önünde sonunda başarıya giden yolu açabiliyor. Fakat bir antrenmanın maksimum verimi sağlayacak şekilde nasıl oluşturulması gerektiği sorusuna profesyonel yelkencilerin büyük çoğunluğunun dahi tutarlı ve mantıklı bir cevabı yoktur. Bu nedenle de antrenmanlarında sıklıkla fazla plan program yapmadan, sadece “haldır huldur” yelken yapılır.
Yelken Yarışçıları İçin Antrenman bu sorunlara çözüm getirecek bir kitap. Start antrenmanından ikili mücadele antrenmanlarına; tekne hakimiyeti ve manevra bilgisinin geliştirilmesinden teknik antrenmanları ve trim egzersizlerine; taktik antrenmanlarından su üstünde oynanacak oyunlara kadar birçok konuda öneriler içeren bu kitap, böylelikle günlük antrenman akışına değişiklik katmak isteyen her antrenör ve keza kendi kapasitesini ve su üstünde geçirdiği zamanı daha verimli kullanma arzusundaki her yelkenci için yönünü tayin ederken kullanabileceği mükemmel bir kılavuz olacaktır. 73 çizim ve 15 fotoğrafın yer aldığı bu uygulamalı çalışma kitabının sonunda da akılcı ve modern antrenman–müsabaka planlaması üzerine kapsamlı bir bölüm yer alıyor.
 

YAZAR HAKKINDA
Malte Philipp, 1968’de D. Almanya’da doğdu. Leipzig Beden Eğitimi Yüksekokulu’nda spor bilimleri eğitimi aldı (1988–93); doktorasını, Rostock Üniversitesi, Spor Bilimleri Enstitüsü’nde yaptı. Almanya ve Avusturya’da, federasyonlardan milli takımlara kadar çeşitli düzeylerde antrenörlük yaptı. Malte Philipp, 2000 ila 2004 yıllarında Türkiye’de de çalıştı. İstanbul Yelken Kulübü’'nde “teknik yönetici” olarak çalışan yazar, bir süre Türk milli takımı antrenörlüğünü de yaptı; Sidney (2000) ve Atina (2004) Olimpiyatları’nda yelken milli takımımızın başantrenörlüğünde bulundu. Daha sonra, 2009 yılına kadar,  470 sınıfı Alman milli takımı antrenörü ve Almanya Yelken Federasyonu’nun (DSV) başantrenörü olarak çalıştı. Sosyoloji doktorası da bulunan yazarın, personel yönetimi ve eğitimi, stratejik planlama, antrenman ve müsabaka planlaması gibi konularda yayımlanmış birçok makalesi bulunuyor. Yazarın, “Regattasegeln, Strategie und Taktik” (Delius Klasing, 2005) / Yelken Yarışçılığı, Strateji ve Taktik isminde bir kitabı daha var.
 

AMATÖR DENİZCİLİK FEDERASYONU YAYIN NO:13
KİTAP ADI: YELKEN YARIŞÇILARI İÇİN ANTRENMAN / Egzersizler ve Yarış Planlaması
YAZAR: MALTE PHILIPP
ÇEVİREN: HULKİ DEMİREL
EDİTÖR: SEZAR ATMACA
DÜZELTİ: KÜRŞAD TERZİ
YAYINCI: ADF (Amatör Denizcilik Federasyonu) Yayın No:13
TÜRÜ: DENİZCİLİK/EĞİTİM
SAYFA: 160 SAYFA – 73 ÇİZİM-15 FOTOĞRAF
KAPAK / İÇ: MAT SELOFAN / MAT KUŞE /
CİLT : AMERİKAN CİLT-İPLİK DİKİŞ
EBAD: 16-23.5 cm.
ISBN: 978 975 984 26-9-7
SATIŞ FİYATI: 25 TL.(YİRMİ BEŞ TL.)
yelken kapak

 

e-Bülten Aboneliği

ADF e-Bülten'e (ücretsiz) abone olarak güncellemelerden anında haberdar olabilirsiniz.
Önceki bültenleri görüntülemek için tıklayınız.


ADF Twitter'de

adf_twitter

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün1084
mod_vvisit_counterDün1146
mod_vvisit_counterBu Hafta5240
mod_vvisit_counterGeçen Hafta7033
mod_vvisit_counterBu Ay21551
mod_vvisit_counterGeçen Ay26325
mod_vvisit_counterToplam4223832

Son Çıkan Kitaplardan

Tüm Kitaplar

son_kitap

adek n kapak

Amatör Denizci Elkitabı

Sezar Atmaca

ADF

satin_al